Algorytmika średniozaawansowana

Aby móc wysyłać zgłoszenia należy zarejestrować się do contestu


Najlbliższe kółko odbędzie się 25 lutego (wtorek) o godzinie 16:00


Tematem będą macierze.


Erraty do kółka z zasady włączeń i wyłączeń

Strasznie mi się pomyliły wzorki do funkcji phi Eulera dlatego wstawiam linka, z którego polecam brać w przyszłości wzorki. W praktyce ważniejsze od pamiętania wzorków, bo ich się używa głównie do wyliczania wartości tej funkcji a dopiero na bardziej zaawansowanym poziomie człowiek zaczyna się z nimi bawić, jest pamiętanie definicji tej funkcji, czyli liczba mniejszych liczb względnie pierwszych z nią
Funkcja phi Eulera Wikipedia
Kod na sito z funkcją phi
Zadanie na zasadę włączeń i wyłączeń

Jaki jest początkowy poziom kółka? Taki że trzeba mieć dobrze opanowanie następujące zagadnienia:

  • Różne sortowania, operatory do sorta
  • Wyszukiwanie binarne (zwykłe i to "po wyniku" (to to samo))
  • DFS, BFS
  • Dijkstra
  • Gąsienica
  • STL (mapy, sety, iteratory, kolejki, sort, etc.)
  • Najprostsze dynamiki i zachłany
  • Drzewa przedziałowe typu punkt-przedział i przedział-punkt
  • Podstawowe wskaźniki
  • Sumy prefiksowe (1D i 2D)

Kody z kółek będą w miarę możliwości wstawiane tutaj


Informacje o kółkach:

  1. 01.10.2019 | godz. 16:00 | Kółko organizacyjne, wyszukiwanie binarne po wyniku, drzewa przedziałowe
  2. 08.10.2019 | godz. 16:15 | Drzewa przedziałowe I: przedział-przedział, zamiatanie
  3. 15.10.2019 | godz. 16:15 | Grafy I: Grafy warstwowe, drzewa przedziałowe na drzewach, [pre | in | post]order
  4. 22.10.2019 | godz. 16:15 | Dynamiki I: najdłuższe wspólne podsłowo, najdłuższy podciąg rosnący, podtablica o największej sumie,
  5. 29.10.2019 | godz. 16:15 | Dynamiki II: problem plecakowy, dynamiki na drzewach
  6. 05.11.2019 | godz. 16:15 | Tekstówki I.1: Hasze
  7. 12.11.2019 | godz. 16:15 | Tekstówki I.2: KMP
  8. 19.11.2019 | godz. 16:15 | Grafy II: FU i MST
  9. 26.11.2019 | godz. 16:15 | Grafy III: toposort i SCC
  10. 03.12.2019 | godz. 16:15 | Grafy IV: LCA
  11. 10.12.2019 | godz. 16:15 | Grafy V: Bellman-Ford i Floyd-Warshall
  12. 07.01.2020 | godz. 16:15 | Teoria liczb i szybkie potęgowanie
  13. 14.01.2020 | godz. 16:15 | Geometria I: iloczyn wektorowy/skalarny, otoczka wypukła, para najdalszych punktów, przecinanie się odcinków, pole wielokąta
  14. 28.01.2020 | godz. 16:15 | Maski bitowe, zasada włączeń i wyłączeń
  15. 04.02.2020 | godz. 16:00 | Pierwiastki
  16. 25.02.2020 | godz. 16:15 | Macierze
  17. 03.03.2020 | godz. 16:15 | Grafy VI: Funkcja low, grafy dwuspójne
  18. 10.03.2020 | godz. 16:15 | Tekstówki II: Manacher, tablica pref (algorytm Z)
  19. 17.03.2020 | godz. 16:15 | Tekstówki III: KMR, tablica sufiksowa w O(nlogn), LCP
  20. 24.03.2020 | godz. 16:15 | Teoria gier
  21. 31.03.2020 | godz. 16:15 | Zachłany
  22. 07.04.2020 | godz. 16:15 | Geometria II: najbliższa para punktów, punkty wewnątrz wielokątów, może coś jeszcze
  23. 21.04.2020 | godz. 16:15 | Dynamiki III: ciekawe wariacje problemu plecakowego
  24. 28.04.2020 | godz. 16:15 | Grafy VII: skojarzenia w grafach dwudzielnych
  25. 12.05.2020 | godz. 16:15 | Algorytm Mo
  26. 19.05.2020 | godz. 16:15 | 2-SAT
  27. 26.05.2020 | godz. 16:15 | Tekstówki IV: TRIE, Aho-Corasick
  28. 02.06.2020 | godz. 16:15 | Dynamiki IV: zaawansowane dynamiki, Convex Hull Trick
  29. 09.06.2020 | godz. 16:15 | Grafy VIII: przepływy (Ford-Fulkerson, Edmonds-Karp, Dinic)
  30. 16.06.2020 | godz. 16:15 | Ostatnie kółko, różne ciekawe zadanka

Questions and news

Author Date Category Topic
Janek Partyka 2020-02-04 13:28:00 General UWAGA!!! WYJĄTKOWA ZMIANA SALI
Janek Partyka 2019-10-09 23:52:00 General Kody z kółek
Janek Partyka 2019-10-01 19:36:00 General Wysyłanie zgłoszeń