All messages

General: Zadania z kółka o palindromach/manacherze

Public message

Wrzuciłem zadanko na zliczanie palindromów. Chciałem jeszcze wrzucić obydwa zadanka omówione na kółku, ale niestety nie mam dostępu do paczek :/ Musicie się zadowolić linkami do szkopuła: - antysymetria: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/kBgruExq9qEwLJY2oQIAFnnj/site/?key=statement - osie symetrii: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/ERkPm5ZV8stQhX8u7-1D5_ES/site/?key=statement Przepraszam najmocniej za opóźnienie we wrzucaniu zadanek.

General: Dodatkowe materiały na temat pierwiastków

Public message

Tak jak obiecałem na kółku, podrzucam dodatkowe materiały o pierwiastkach: - kartka Kuby Bachurskiego z jego kółka na ten temat (polecam szczególnie dla osób, których nie było na kółku): https://kubin.w.staszic.waw.pl/esoterica/sqrt.html - blog z codeforces na temat stosowania algorytmu Mo na drzewie (po angielsku): https://codeforces.com/blog/entry/43230

General: Kółko 28.02 W SZKOLE

Public message

Od jutra wracamy (przynajmniej na razie) do szkoły. Kółko odbędzie się najpewniej w sali 217 o godzinie 16:15 (tak jak przed przejściem na zdalne).

Powódź (pow): Odp: liczba zgłoszeń

Public message

> Dzień dobry, > > czy istnieje możliwość zwiększenia liczby zgłoszeń? > > Pozdrawiam A i owszem, istnieje. Zwiększyłem z 10 do 64.

General: Zadania z hashy

Public message

Zadania z hashy już się pojawiły, Z powodu wczorajszych problemów technicznych sio dałem wam więcej czasu na wbijanie zadań na punkty - termin to 26.01 do godziny 20.

General: Zadanie 3

Public message

Wrzucę wam później jeszcze jedno zadanie na kmp, niestety z racji studenckiego niedoboru czasu nie byłem tego w stanie przygotować przed kółkiem. Zadanie możecie też znaleźć i wysyłać tu: https://szkopul.edu.pl/problemset/problem/OtqvpeGnW8TDwTXsatPekUcF/site/?key=statement Dam znać, gdy zadanie pojawi się też tutaj. Testy i punktacja będą takie same jak na szkopule.

Morskie opowieści (mor): Odp: limity czasowe

Public message

Limity czasowe rzeczywiście były trochę za małe, zwiększyłem i puściłem ponowne sprawdzanie zgłoszeń, już powinno być dobrze.

Nil (nil): Poprawa limitów

Public message

Siema, limity do zadania Nil były popsute i niniejszym ogłaszam, że zostały poprawione.

General: Dynamiki na drzewach

Public message

Dwa ogłoszenia: "Misja" jest warta 2 punkty. Oprócz tego niektórzy mogą się zastanawiać jak wygodnie liczyć dynamiki na drzewach tak, żeby policzyć coś dla poddrzew wszystkich synów zanim policzymy dla ojca. To da się łatwo osiągnąć za pomocą zwykłego DFSa. Schemat wygląda mniej więcej tak: 1) Odwiedzam wszystkich synów 2) Liczę wynik To znaczy, tutaj nie ma wielkiej filozofii. Zwyczajnie liczymy wynik dla wierzchołka wewnątrz funkcji DFS.

General: Potyczki Algorytmiczne

Public message

Zachęcamy do startu w Potyczkach Algorytmicznych, corocznym konkursie algorytmicznym. Można dostać super koszulki i dodatkowo poćwiczyć przed olimpiadą. Są 3 dywizje z różnym poziomem trudności (trudność rośnie też z kolejnymi dniami zazwyczaj), więc każdy powinien znaleźć jakieś fajne zadanie w swoim zasięgu. Link: https://sio2.mimuw.edu.pl/c/pa-2021-1/dashboard/

General: Punkty (wbijajcie zadanka)

Public message

Wprowadzamy w życie mechanizm punktów! Dla każdego zadania z tematów do F&U i MST włącznie macie czas do dnia 06/12/2021 aby wbijać zadanka i za każdą uzyskaną setkę przed tym terminem otrzymacie jeden punkt. Dla każdego kolejnego tematu macie dwa tygodnia od kółka aby wbijać zadanka, aby otrzymać za nie punkty. Oczywiście możecie wbijać zadanka po tych terminach, do czego bardzo zachęcamy, ale wtedy już nie będzie punktów. Starajcie się być konsekwentni w pracy! Za punkty będą dobre oceny! Za 10 punktów (albo jakoś podobnie) będziecie mogli zdobyć u nauczyciela informatyki piątkę (chyba)!

Kolonie (kol): Zwiększono limity czasowe w zadaniu Kolonie

Public message

Puściłem rejudge'a, sorki za stworzone smutki.

General: Omówienia zadań z pierwszego etapu OI

Public message

Z tego co widzę olimpiada zamieściła oficjalne rozwiązania wzorcowe dla 3/5 zadań z pierwszego etapu: https://oi.edu.pl/static/attachment/20211124/etap1.pdf?fbclid=IwAR3hJ_6RSZH5pazZlTJhqP4IDAzUclnhu2wjV6NNwmog2N06jeKHHtllYCc

Pierwiastek (pie): Re: jak wysylac lol

Public message

> ejjjj xd jak wysylac W prawym górnym rogu widoczne jest rozwijalne menu, które otworzyć można klikając na swoją nazwę użytkownika. Jeżeli jest się na stronie kółka, to jedną z opcji będzie "Register to the contest" (lub jakoś rozsądnie podobnie po polsku). Należy wybrać tę opcję i co dalej się dzieje jest dla mnie tajemnicą, ale w bliskiej przyszłości będzie moża wysyłać zgłoszenia.