All messages

General: Zadania na otoczkę funkcji liniowych

Public message

W czwartek był wykład o otoczce funkcji liniowych oraz o convex hull tricku. Zadania są na dole tego bloga: https://codeforces.com/blog/entry/63823.

Podróżujący kupiec (kup): Odp: Re: a[i][j] < b[i][j]

Public message

Powinno być b_ij <= a_ij

Skok (sko): Poprawka błędu

Public message

Błąd został poprawiony, a zgłoszenia zostają rejudgowane. Można już wysyłać zgłoszenia, sprawdzaczka powinna działać dobrze. Za błąd jeszcze raz przepraszam. Zaktualizowane zostały również treść i folder dlazaw. Dodatkowo runda zostanie przedłużona o 30 minut i dostaniecie dodatkowe 5 zgłoszeń do zadania skok

Skok (sko): Błąd i zmiana treści

Public message

Uwaga! W zadaniu skok jest błąd. Dla zapytania min_max(s, t) powinny zostać zwrócone tylko liczby należące do przedziału [s, t] (zatem min_max(x, x) zwróci (-1, - 1) lub (x, x)). Treść i checkerka zostaną wkrótce poprawione, a zgłoszenia ocenione ponownie. Za błąd i waszą stratę czasu bardzo przepraszam. Więcej informacji wkrótce (na razie nie wysyłacie tego zadania)

Skok (sko): Odp: N=1

Public message

> Jaki jest największy skok gdy N=1? N > 1 (błąd w treści)

General: Dni 3 i 4 piszemy na codeforces.com

Public message

Dzień 3 i dzień 4 piszemy na stronie www.codeforces.com. 1) Rejestracja: Trzeba założyć sobie konto na Codeforces, po czym w zakładce GYM kliknąć "register" w konkursie ROI 2018, Day 1. 2) Treści po polsku: Domyślnie zadania są po angielsku, ale po prawej na dole jest okienko "contest materials" i tam jest PDF z treściami po polsku. 3) Pytania: Pod listą zadań jest przycisk "ask a question", gdzie można zadać pytanie po polsku lub angielsku (i ja odpowiem). Jeśli coś nie działa lub nie jesteś w stanie zadać tam pytania, to można zadać przez SIO. 4) Uruchomienie testowe/próbne: Gdy będzie już trwał konkurs, na końcu zakładek "problems", "submit code" itd. będzie też "custom invocation". Blog ogłaszający konkurs: https://codeforces.com/blog/entry/66183 Link do konkursu (dostępny po starcie): https://codeforces.com/gym/102147

Łódki (lod): Odp: Limity

Public message

> Jaki jest limit na a_i, b_i? 1 <= a[i] <= b[i] <= 10^9 Rzeczywiście nie było w treści. Wgraliśmy nową, przepraszamy za problem.

General: Zadawanie pytań ...

Public message

... jest możliwe tylko przez pierwszą godzinę konkursu. Powodzenia.

General: Limit zgłoszeń

Public message

... jak na OIu wynosi 15 zgłoszeń (i tyle samo odsłonięć)

General: Odp: Wysyłanie zadań

Public message

> Nie mogę wysyłać zadań, nie jest dostępna zakładka 'Wyślij' Żeby wysyłać zadania, należy zarejestrować się na konkurs. Jest to możliwe klikając w swój profil w prawym górnym rogu, a następnie wybierając opcję "rejestracja na konkurs".